China Lung Ching Dračia studňa 500g

Zelený čaj

Zelený čaj

PRÍPRAVA
lúhovanie: 2 - 2,5 min * váha: 15 - 18 g/l * teplota vody: 70 - 80°C

ZLOŽENIE
dlhé zelené listy / jemná, ľahká chuť s nádychom sladkého ovocia, čo dava zelenému čaju výnimočnú chuť.

POPIS
Zelený čaj China Lung Ching nazývaný ako Dračia studňa (Dragon´s fountain) je jedným z najpopulárnejších a najlepších čínskych zelených čajov. Názov čaju pochádza od oblasti v ktorej je čaj pestovaný Če-ťiang, ktorá sa nachádza neďaleko od dediny Lung Ching (Dračia studňa).

Čaj Lung Ching (Dračia studňa) je veľmi populárny v čínskych budhistických chrámoch pripravovaný a servírovaný pútnikom. Veria, že čaj dodáva silu, odbúrava stres a zlé myšlienky. Zelený čaj Lung Ching (Dračia studňa) je známy takmer 1700 rokov a patri k tým najstarším, tradičným čajom. Čajové listy sa vyznačujú zvláštnym tvarovaním do plochých, 1 až 2 centimetre dlhých a 2 až 3 milimetre širokých ihličiek, svetlo až tmavozelenej farby. Aby ochrániť dlhé, zelené lístky pred zlomením, čaj sa súši ručne v širokých panviciach pri maximálnej teplote 80°C.

Čaj ma veľmi jemnú, lahodnú chuť a je dokonalý pre začiatočníkov. Čaj China Lung Ching (Dračia studňa) obsahuje veľa vitamínu C a aminokyselín. Je veľmi vhodný na pite v horúcich dňoch počas leta. Jedna porcia zeleného čaju Lung Ching (Dračia studňa) sa môže zalievať 3 až 5 kráť.

Krajina pôvodu: Čína

Chcem kúpiť balenie 50g 


30,10 €
Please select variants first