KVALITNÝ ČAJ

ZÁRUKA KVALITY

Všetky naše čaje sú skúmané nezávislým laboratóriom podľa DIN EN ISO / IEC 17025 a zároveň testované a hodnotené s najmodernejšími technológiami. Analyzujú sa podľa najnovšej verzie nemeckého a európskeho nariadenia o maximálnych hladinách rezíduí (v súčasnosti združuje 496 účinných látok). Iba čaje, ktoré spĺňajú najnovšie predpisy sú ďalej spracovávané a ponúkané na trh.

EKOLOGICKÁ CERTIFIKÁCIA

Náš dodávateľ je certifikovaný podľa nariadenia EG 834/2007 a EG 889/2008 a je tak oprávnený obchodovať s produktami ekologického poľnohospodárstva.

PRÍCHUTE

Prírodné arómy sú látky s arómou, ktoré sú získané z prírodných surovín, rastlinného alebo živočíšneho pôvodu ako sú ovocie, koreniny, pražená káva, atď. Iba fyzické, enzymatické alebo mikrobiologické procesy môžu byť použité pri procese ako je napríklad stláčanie, destilácia, alebo kvasenie.

Chemická štruktúra prírodne identickej arómy je 100 % zhodná s prírodnou arómou. Rozdiel je, že prírodne identická aróma je vyrábaná chemickým procesom ako sú esterifikácia, alebo acetylácia a surovina nesmie byť prírodného pôvodu. K dispozícii je široké spektrum prírodne identických aróm, ktoré sú k dispozícii. Umelé príchute majú vlastnosti, chuť, ale žiadne prirodzené ekvivalenty. Preto v Nemecku môžu byť použitých iba 15 akreditovaných umelých príchutí. Týchto 15 umelých príchutí môže byť pridaných iba do určitých potravín. Ekonomicky, hrajú len veľmi malú úlohu v potravinárskom priemysle. Tieto umelé arómy nie sú súčasťou našich čajov.

VÝBER ČAJOV

Každý rok, skúsení čajoví degustátori vyberajú najlepšie druhy čajov pre vaše potreby. V čase najväčšieho zberu ochutnávajú 400 druhov čajov každý deň.

Aróma, bylinky a prísady sú vždy čerstvo kúpené "just-in-time"

Všetky naše čaje z Číny, Japonska a Formosa ( Taiwanská Republika) sú nakupované z najlepších plantáží a analyzované nezávislými potravinárskymi chemikmi.

Predajnosť je upravená záväznou vyhláškou o maximálnom limite rezíduí v čaji. Ak sa prekročili maximálne limity, nemôžu sa importovať dávky čajov do Európy.

Rovnako sa skúmajú náhodné vzorky z oblastí a výroby čajov ako je Darjeeling, Assam, Ceylon. Okrem toho po skončení sezóny sa urobia priemerné vzorky zo všetkých druhov zakúpených čajov a opäť sú analyzované. Prostredníctvom týchto procesov riadenia kvality sa zistí, ktoré z dodávaných čajov spĺňajú Európske Potravinárske Zákony.

Všetky naše čaje sú originálne a pochádzajú z najlepších čajových plantáží z celého sveta.

  • Zelený čaj: Čína, Japonsko
  • Biely čaj: Čína
  • Jazmínový čaj: Čína
  • Oolong: Čína
  • Ceylon: Srí LankA
  • Assam čierny čaj: India
  • Darjeeling čierny čaj: India
  • Rooibos: Južná Afrika
  • Lapacho: Južná Afrika
  • Mate: Južná Amerika